Tenorzy

Biografia

Bartosz
Kuczyk

Urodzony w 1973 roku w Poznaniu. W latach 1980 – 1988 uczęszczał do Poznańskiej Szkoły Chóralnej, której jest absolwentem. Od roku 1984 do 1992 był śpiewakiem chóru Jerzego Kurczewskiego, występując początkowo w głosach chłopięcych a następnie w głosach męskich.  Jako członek chóru Jerzego Kurczewskiego brał udział w kilkuset koncertach zarówno w kraju jak i za granicą. W latach 1988 -1992 uczęszczał do V Liceum Ogólnokształcącego w Poznaniu. Od października 1992 pracował jako artysta w chórze w Teatrze Muzycznym w Poznaniu. W tym samym roku nawiązał współpracę z Prywatnym Teatrem Operowym Urszuli Trawińskiej Moroz.

W 1993 podjął studia w Akademii Muzycznej w Poznaniu na Wydziale Wychowania Muzycznego, które ukończył z tytułem magistra sztuki w 1998. W latach 1996-1997 ukończył mistrzowski kurs wokalny u znanego tenora operowego Tomasza Zagórskiego.

W latach 1994 – 2000 współpracował z Prywatnym Teatrem Operowym Marka Tracza z Wrocławia w charakterze śpiewaka chóru oraz solisty.  W ramach współpracy z teatrem Marka Tracza zaśpiewał około 200 spektakli w całej Europie, zbierając również doświadczenia w zakresie organizacji tournée ze względu na dobrą znajomość języka niemieckiego.

W latach 2009 oraz 2011 był odpowiedzialny za organizacje oraz promocję I oraz II Europejskiego Festiwalu duetów operetkowych i musicalowych „Face to face”. W okresie pracy w Teatrze Muzycznym w Poznaniu miał zaszczyt zagrać następujące role: Kromow, Cascada, Sant Brioge (F.Lehar – „Wesoła wdówka”), Doktor Falke (J.Strauss – „Zemsta nietoperza”), Rotmistrz von Henrici (K.Millicker – „Student żebrak”), Pavlovitsch (F.Lehar – „Hrabia Luxemburg”). W latach 2008 – 2018 zaśpiewał i poprowadził ponad 700 koncertów operetkowych oraz koncertów Trzech Tenorów.

Odtwórz wideo
"Vincero to dla mnie nadzieja na przyszłość,spełnienie marzeń,szacunek i przyjaźń"

Bartosz Kuczyk

Biografia

Mirosław Niewiadomski

Mirosław Niewiadomski od najmłodszych lat zainteresowany był śpiewem – już w szkole średniej należał do chóru Państwowego Liceum Muzycznego im. Henryka Wieniawskiego w Łodzi, prowadzonym pod kierunkiem Anny Domańskiej. Po ukończeniu szkoły średniej, Mirosław rozpoczął studia na Wydziale Wokalno-Aktorskim Akademii Muzycznej im. Grażyny i Kiejstuta Bacewiczów w Łodzi.

Jako student debiutował w 2000 roku na scenie Teatru Wielkiego w Łodzi rolą Don Curzio w „Weselu Figara” (A. Mozart). Wcielał się w wiele ról na scenach muzycznych w Łodzi, między innymi Merkurego („Orfeusz w Piekle” J. Offenbach). Brał także udział w przedstawieniach operetkowych, na przykład w znanym dziele „Księżniczka Czardasza” jako Edwin, która to rola była jego „oficjalnym” debiutem już po ukończeniu studiów.

W 2002 roku został finalistą VII Ogólnopolskiego Konkursu Wokalnego w Dusznikach Zdroju w kategorii operowej, a rok później śpiewał w operze „Il Matrimonio Segreto” (D. Cimarosa). W 2004 roku śpiewał partię Ferranda w „Cosi fan tutte” (A. Mozart) w Teatrze Wielkim w Łodzi. W 2009 roku został nagrodzony za zajęcie drugiego miejsca na I Europejskim Festiwalu Duetów Operetkowych „Face to Face” organizowanym w Teatrze Muzycznym w Poznaniu.

Jego role w Teatrze Wielkim w Łodzi to, między innymi, Alfred („Traviata” G. Verdi), Ismael („Nabucco” G. Verdi), Hervey („Anna Bolena” G. Donizetti), Nataniel („Opowieści Hoffmanna” J. Offenbach), Triquet („Eugeniusz Oniegin” P. Czajkowski) i Hrabia Tassilo („Hrabina Marica” I. Kalman).

Na scenach teatrów muzycznych prezentował się jako Hrabia Zedlau („Wiedeńska krew” J. Strauss), Barinkay („Baron cygański” J. Strauss), Sou Chong („Kraina uśmiechu” F. Lehar) i Jozsi („Cygańska miłość” F. Lehar). W roku 2010 artysta przyjął zaproszenie ukraińskiej Polonii i wziął udział w koncercie w Operze Odeskiej, natomiast w roku 2012 zadebiutował w Teatrze Wielkim – Operze Narodowej w Warszawie rolą Czaplickiego („Dama pikowa” P. Czajkowski). Prywatnie Mirosław Niewiadomski jest fanem Elvisa Presleya, co można usłyszeć w piosenkach prezentowanych przez niego na koncertach – obok znanych i lubianych szlagierów muzyki klasycznej pojawiają się również takie hity jak „Always on my mind” albo „Blue suede shoes”.

Odtwórz wideo
"Vincero to dla mnie nowa przygoda, nowe pomysły i przyjaciele"

Mirosław Niewiadomski

Biografia

Mariusz Adam Ruta

Od najmłodszych lat związany był z muzyką. Na początku uczęszczał na naukę gry na akordeonie a następnie w szkole średniej rozwijał swoją muzyczną pasję w klasie saksofonu. Ostatecznie jednak zdecydował się związać swoje życie ze śpiewem.

Jest absolwentem Akademii Muzycznej im. G. i K. Bacewiczów w Łodzi. Już jako student rozpoczął współpracę z Teatrem Muzycznym w Łodzi, gdzie jako solista kreował wiele wspaniały ról, m.in. Alfreda z „Zemsty Nietoperza”, Padre z „Człowieka z La Manchy”, Mariusa w musicalu „Nędznicy”, Camilla de Rossillon w operetce „Wesoła Wdówka” i wiele innych chociażby w musicalu ”Wonderfull Town”, czy też „Skrzypek na dachu”. Solista w spektaklach pt.”Powróćmy jak za dawnych lat”, „Ten piękny wspaniały świat”, „Wielka sława to żart” .

W roku 2013r rozpoczął współpracę z Operą i Filharmonią Podlaską – Europejskim Centrum Sztuki. Kreował tam m.in. rolę Gastona w operze „La Traviatta” G.Verdi , Damazego w operze „Straszny Dwór” St.Moniuszki , Monostatosa w operze „Czarodziejski Flet” W.A.Mozarta a także postać Don Caira w operze „ Carmen” G.Bizet.

Swój warsztat wokalny doskonalił podczas licznych kursów wokalnych za równo w Polsce jak i za granicą.
Laureat II nagrody w konkursie „Belcanto per sempre”, gdzie przewodniczącym konkursu był Bogusław Kaczyński.
W 2016 roku zadebiutował w Warszawskiej Operze Kameralnej.

Mówi się o nim, że jest artystą łączącym skromność z dostojnością, który specjalizuje się w wykonywaniu muzyki włoskiej .

Odtwórz wideo
"Vincero to dla mnie kolejny etap moich artystycznych podróży. To dla mnie siła przyjaźni oparta na wzajemnym zaufaniu i tolerancji. To dla mnie możliwość wyrażania siebie poprzez muzykę"

Mariusz Adam Ruta

Dyskografia

Ostatnie albumy

Zbiór płyt wydanych przez tenorów.
Wśród nich znajdują się albumy studyjne, koncertowe oraz składanki.

Najpiękniejsze Kolędy

Świąteczna Gwiazdka

Taki jestem...

Moje ukochane melodie

Call Now Button